בפסח הזה כולם מסובין

בפסח הזה כולם מסובין

ליל הסדר של שנת 2022 במלון פרימה מלכים בירושלים, נראה קצת שונה לעומת השנים האחרות.
למלון הגיעו עשרות ניצולי שואה לחגוג ביחד את חג החירות.

 

 

לב נעמי הקימה פרויקט ייחודי לכבוד פסח למען ניצולי השואה. הפרויקט נולד לאחר שמתנדבי לב נעמי נחשפו למספר ניצולי שואה שסיפרו שאין להם עם מי לחגוג את ליל סדר.  לב נעמי החליטה להרים את הכפפה ולהזמין ניצולי שואה לחגוג את ליל הסדר ביחד במלון בירושלים.

בערב ליל הסדר הגיעו עשרות ניצולי שואה למלון פרימה מלכים שבירושלים. בלובי, הוקמה עמדת קבלה ייעודית ע"י ארגון "לב נעמי" בה ניצבו מתנדבות הארגון בהתרגשות רבה.
הן קיבלו בחיוך רחב, שי נאה ומארז מתוק כל אחד מאורחי הקבוצה המיוחדת שהגיעה כדי לחגוג ביחד את חג הפסח. מדובר בקבוצה של עשרות קשישים ניצולי שואה שהיו אמורים לחגוג את ליל הסדר לבד בביתם.

ארגון לב נעמי, החליט לאפשר להם לחוש בני חורין באמת ושכר עבורם חדרים על בסיס פנסיון מלא מיום שישי בצהריים-ערב החג, ועד יום ראשון.
את הקשישים ליוו מתנדבות "לב נעמי" ששהו איתם במהלך החג והיו עדות למחזות מרגשים במיוחד במהלך ליל הסדר כשהקשישים נזכרו במנגינות ובמנהגים המוכרים להם מילדותם.
הרב משה כהן, מנכ"ל לב נעמי שעמל רבות להוציא את הפרויקט לפועל, נראה שבע רצון מהפעילות הייחודית:
"מדובר על יוזמה חדשה אך חיונית ומשמחת לבבות בצורה יוצאת מהכלל. אלו קשישים שפגשנו אותם במסגרת פעילות של עמותת האם – חסדי נעמי.
אני שמח מאד על היוזמה ועל הביצוע. ומודה למתנדבות הארגון שוויתרו על ליל סדר בחיק המשפחה כדי להיות עם אותם קשישים. תודות גם מקרב לב לתומכים שתרמו ואפשרו לנו להוציא לפועל את המבצע המיוחד הזה.

מי שלא ראה את דמעות השמחה של אותם קשישים, לא מבין מה זו התרוממות הרוח."